SbalenoČtení o těch nejlepších turistických destinacích.

Egypt – MARSA ALAM

Publikováno 05.01.2018 v 10:14 v kategorii Středomoří, přečteno: 52x

Když se řekne dovolená v Egyptě, představíme si především perfektní podmínky pro šnorchlování a potápění. A přesně takové splňuje také část Marsa Alam. Toto středisko zatím není tolik turisticky vytížené, proto potěší příznivce klidnější dovolené. Dříve šlo o tradiční rybářskou vesnici, dnes jde o pohodové dovolenkové centrum. A rozhodně má co nabídnout – průzračné moře, bohatý podmořský život, pláže pokryté zlatým pískem a romantické hotelové paláce. A protože nechybí ani národní parky či historické památky, najde si zde příjemné aktivity úplně každý.Důležité informace

Chystáte-li se do Egypta, pak si důkladně pročtěte užitečné informace. Asi nejdůležitější je upozornění na vodu. Nedoporučuje se zde pít voda z vodovodních kohoutků. Kupujte pouze vodu balenou, abyste předešli střevním potížím. Dbát byste však měli také na správné zásady opalovaní. Žhnoucí slunce může poškodit vaši pokožku, nezapomínejte na dostatečný UV filtr a pokrývku hlavy.

Kromě toho si před odjezdem nezapomeňte zkontrolovat platnost pasu. Platnost cestovního průkazu musí končit minimálně půlroku po ukončení pobytu. Bez splnění této podmínky nezískáte na letišti v Egyptě vstupní vízum.


Dovolená v Marsa Alam

Dovolená v Egyptě má co nabídnout. Jestliže vás omrzí objevování podmořských krás a písečných pláží, můžete vyrazit třeba na výlety za starověkými památkami, přírodou či za pozorováním delfínů. Působivá historie jistě nadchne nejen milovníky egyptských dějin. Dokonce i přes pouštní charakter zdejší krajiny můžete objevit rovněž přírodní krásy Egypta. Zkrátka si můžete vychutnat dovolenou podle svých nejtajnějších přání – ať už si chcete odpočinout dlouhým opalováním na pláži nebo chcete volné dny nabít aktivitami.


Zajímavá místa

Jestliže se chystáte kromě polehávání na pláži věnovat také výletům po okolí, pak vás budou lákat zajímavá místa. Jedním takovým je ostrov Hamata. Nachází se zhruba 100 km od letoviska Marsa Alam a je doslova potápěčským rájem. Nabízí se také rybářská vesnice Marsa Alam. Ta se pozvolna mění na město. Bohaté korály udělají radost vášnivým šnorchlařům. Milovníci delfínů by měli zamířit do zátoky Samadai, protože zde můžete zažít snové plavání mezi těmito hravými tvory přímo v místě, kde žijí ve volné přírodě.

A když jsme u té přírody, za návštěvu stojí také národní parky Wadi El Gemal a Gebel Elba. Pravá poušť a ruiny starých chrámů, nezní to romanticky? V některých místech jsou navíc organizovány výlety s přenocováním. Naskýtá se jedinečná příležitost pozorovat divočinu a usínat pod miliony hvězd jako v pohádce.


Geografie

Podobu Egypta formuje nekonečná poušť Sahara a působivá řeka Nil. Největší poušť světa zabírá většinu plochy. Na západ od Nilu se rozprostírá Arabská poušť, východně Libyjská poušť, kterou částečně pokrývají písečná moře. Její součástí je i Kattarská proláklina se 137 metry pod úrovní moře.

Druhá nejdelší řeka světa protíná Egypt z jihu na sever v délce zhruba 1 600 kilometrů. Do vyprahlé pouštní krajiny přináší vodu, proto je nilské údolí hustě obydleno. Nejvíce obyvatel žije v nilské deltě. Nachází se tam i největší egyptská města, metropolitní Káhira a starobylá Alexandrie. Horní tok Nilu je spoután Asuánskou přehradou, vytvářející gigantické Násirovo jezero. Část vodní nádrže zasahuje do Súdánu. Na západě sousedí Egypt s Libyí, na východě s Izraelem. Sinajský poloostrov již leží v Asii. Nejvyšším bodem je Svatá Kateřina s výškou 2 642 metrů. Rozdělovač Asie a Afriky

tvoří Suezský průplav. Kanál z roku 1869 umožňuje lodím snadno doplout do Rudého mořea dál do Indického oceánu, což významně zkrátilo zdlouhavé plutí podél afrického kontinentu.

Populaci zde tvoří z 95% Egypťané. Úředním jazykem je arabština. Žije zde však mnoho menšich, mezi něž řadíme Núbijce, Berbery, Beduíny, Araby, Řeky či Turky a pár menších kmenů.


Shrnutí

Marsa Alam a vlastně celý Egypt nenechá chladnými milovníky žhavého slunce a teplého moře. Ať už chcete vidět delfíny, mořské krávy nebo byste rádi ochutnali egyptské speciality, Marsa Alam vám to všechno naservíruje v některém z resortů, ze kterých si vybere každý.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?