SbalenoČtení o těch nejlepších turistických destinacích.

Kouzelná Punta Cana

Publikováno 23.01.2018 v 12:22 v kategorii Karibik, přečteno: 81x

Místo, kde se budete cítit jako v ráji. Dominikánská republika umí okouzlit. Průzračně moře omývající bělostné písečné pláže, nádherné palmy a vynikající exotická kuchyně. Jedním z nejživějších letovisek Dominikány je pak Punta Cana. Moderní, komfortně vybavené dovolenkové centrum potěší každého, kdo si chce dopřát pobyt bez kompromisů. Pobyt v opravdovém ráji.

Letovisko Punta Cana

Rušný karibský ráj, vhodný pro vášnivé šnorchlisty i milovníky golfu. Že se jedná o Mekku golfu, potvrdí i fakt, že zdejší hřiště La Cana patří mezi 50 nejkrásnějších a nejlepších golfových hřišť světa. Osmnáct jamek nabízí úchvatný výhled na oceán. Zkrátka kýč, jak má být. A kýče v Dominikáně není zrovna málo. Překrásná azurová voda potěší vášnivé obdivovatele slané vody. Kromě golfu, potápění a šnorchlování je zde mnoho dalších aktivit pro děti i dospělé. Za návštěvu stojí rovněž místní zoo a delfinárium Manati Park. Můžete obdivovat delfíny, papoušky či koně. Pokud však máte raději zvířata ve volné přírodě, stačí se vydat na výlet lodí a při troše stěstí uvidíte delfíny přímo v divokém oceánu, svobodné a nádherné, přesně tak, jak to má být.

Dominikánská republika - Punta Cana


Geografie

Jedno z nejznámějších letovisek Dominikánské republiky se nachází na východě ostrova. Punta Cana leží na pomezí Atlantiku a Karibského moře. Severní částí je Bavaro. V Punta Caně najdete mezinárodní letiště i dálnici vedoucí do metropole Santo Domingo. Podnebí je vlhké tropické, potěší celoroční teploty mezi 16° až 30°C. Pokud se zde budete chtít domluvit, úředním jazykem je španělština.


Aktivity v Punta Caně

Nádherné pláže vybízejí především k dokonalému relaxu. Pokud však patříte mezi aktivnější dovolenkáře, pak nepropásněte bohatou nabídku aktivit. Milovníky lodí potěší celodenní výlet na katamaránu na pohádkové ostrovy Saona a Isla Catalina. Rodiny s dětmi mohou celý den vyvádět ve vodním světě Sirenis Aqua Games v Uvero Alto. Ve zmíněném parku Manati pak můžete sledovat zvířectvo i karibskou přírodu. Plavat s delfíny a rejnoky lze rovněž v projektu Dolphin Island, který se nachází přímo na moři. Obdivovatelé mořské přírody, vy nepropásněte mořský svět Marinarium. A ti z vás, kteří chtějí vidět největší tvory světa ve svém přirozeném prostředí, doporučujeme výlet za pozorováním velryb. A ujít byste se neměli nechat ani nejkrásnější pláže, jako jsou třeba Cabo Engaňo, Juanillo, Macao Playa a mnoho dalších.


Dominikánská kuchyně

Pestrá a exotická. Díky bohaté historii se zde prolíná španělská, africká i indiánská kuchyně. Sytá a kořeněná jídla zaujmou mnoho turistů. Ve většině jídel dominuje převážně hovězí maso. Nechybí ani ryby a mořské plody, samozřejmě čerstvé. Národním jídlem je La Bandera Dominicana. Levné a lahodné jídlo je oblíbené mezi všemi místními. Vaří se z dušeného hovězího nebo kuřecího masa, obsahuje bílou rýži a omáčku z červených fazolí. Každá rodina vaří tento pokrm podle vlastní receptury, proto se může stát, že ochutnáte jeden chod s různou chutí. A jestliže máte raději sladké, pak si nenechte ujít tradiční smažené banány, přelité karamelem a sypané kokosem.


Nápoje

Když se řekne Karibik, mnoho z vás jistě napadne myšlenka na karibský rum. Nejznámějšími nápoji z cukrové třtiny jsou například Brugal či Ron Barcelo. Právě proto zde můžete ochutnat oblíbené míchané nápoje, jejichž součástí je bílý rum, jako jsou Piňa Colada, Cuba libre nebo

Coco loco. Nesmíme zapomenout ani na místní specialitu Mama Juana. Ta se míchá z rumu, červeného vína a medu, nechybí ani stromová kůra a bylinky. Každá láhev může mít jinou chuť, záleží jen na tom, kdo ji připravuje. Říká se, že Mama Juana léčí a funguje jako afrodisiakum.


Důležité informace

Co se týče Dominikány, podobně jako v jiných zemích není vhodné pít vodu z vodovodu, kupujte pouze vodu balenou. Pozor si dávejte také na led v nápojích, obzvláště mimo hotelové a rekreační areály. Pokud se vám udělá špatně, vyžádejte si nápoj La Bomba. Jedná se o koktej z jedlé sody a bylinného likéru, který zklidní podrážděný žaludek. Nezapomeňte si obstarat adaptér pro zásuvky amerického typu. Pro cestování vám postačí turistický pas, vízum není nutné. Po příletu si pouze zakoupíte speciální turistickou kartu. Očkování do Dominikásnké republiky nejsou povinná, zvažte pouze speciální vakcínu, pokud plánujete cestu směrem k Haiti – proti břišnímu tyfu, žloutence či malárii.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?